Tematyka ciąży jest bardzo często poruszana na łamach prasy kobiecej oraz na stronach internetowych poświęconych tego typu zagadnieniom. Kobiety bardzo często interesują się objawami mogącymi sugerować poczęcie i obserwują własne ciało.

Oczywiście czasami większy brzuch nie oznacza, że są w ciąży. Czasami jest to zwykła ciąża spożywcza, która jest spowodowana nieprawidłową dietą i wzdęciami. Wczesne objawy ciąży przed miesiączką pojawiają się około dziesięciu dni po zapłodnieniu.

Kobieta jest nieco bardziej nerwowa i drażliwa, a jednocześnie zmęczona. Typowym objawem jest ciągła senność mimo większej ilości snu. Dodatkowym objawem mogącym występować w tym okresie są mdłości, które do trzech pierwszych miesięcy mogą zamienić się w poranne wymioty. Kolejnym objawem zapłodnienia jest tkliwość piersi. Nieprzyjemne uczucie przypomina nieco objawy w trakcie PMS, dlatego zazwyczaj nie jest to objaw swoisty. Oczywiście gruczoły powiększają się, stają się również cięższe. Jedynym co może być swoiste to wygląd piersi. Pod skórą zaczynają uwidaczniać się siateczki żył i żyłek. Poza tym panie skarżą się także na nieprzyjemne uczucie pełnego brzucha mimo braku apetytu.

dziewczyna

Często kobiety w trakcie pierwszych tygodni wręcz tracą na wadze, chociaż nie jest to widoczne wizualnie. Niestety póki kobieta nie upewni się testem ciążowym nie może mieć pewności, że jest w stanie błogosławionym. Czasami nawet to nie jest wystarczające, ponieważ prawidłowość testu trzeba potwierdzić badaniem krwi. Znajduje się tam gonatropina kosmówkowa, która umożliwia stuprocentowe stwierdzenie czy doszło do zapłodnienia czy też nie doszło. Wiele kobiet tak mocno pragnie być w ciąży, że zauważa objawy, chociaż faktyczne zapłodnienie nie zaistniało.

Jeszcze innym rodzajem ciąży jest ciąża spożywcza. Znaczne wzdęcie brzucha oraz jego bolesność nie muszą być spowodowane faktycznym zajściem w ciążę. Dolegliwości mogą być po prostu bardziej prozaiczne, a ich powodem może być zła reakcja układu trawiennego na jedzenie. Powiększony obwód brzucha jest reakcją na niecałkowite przetrawienie posiłku. Niektóre pokarmy niekorzystnie wpływają na ludzki organizm, w tym popularne mleko pochodzenia zwierzęcego. Obecnie lepszym wyborem jest mleko roślinne, między innymi owsiane, migdałowe, kokosowe, sojowe.

Oczywiście to samo dotyczy innych produktów spożywczych. Wzdęcia powodują również wszelkiego rodzaju rośliny strączkowe, które warto łączyć z odpowiednimi przyprawami niwelującymi wzdęcia. Przykładem może być kminek, który niestety niekoniecznie każdy lubi. Dodatkowo należy wymienić także inne produkty, które mogą powodować poszerzenie obwodu brzucha. Na pewno wśród nich są świeże owoce zawierające duże ilości cukrów prostych oraz napoje gazowane. Nawet dziecko może zauważyć co dzieje się z obwodem pasa kiedy przesadzi się z napojami wypełnionymi cząsteczkami dwutlenku węgla.

Wczesne objawy ciąży przed miesiączką

Są to jednak objawy przemijające po kilku godzinach. Jeżeli wzdęcia się utrzymują, a kobietę zaczyna wszystko denerwować należy zacząć uważać na siebie i pomału podejrzewać zajście w ciążę. W takich chwilach nawet zwykła woda gazowana może dać objawy mdłości i zaszkodzić. Oczywiście podejrzewając bycie w stanie błogosławionym warto ograniczyć niezdrową żywność. Niestety po spożyciu późno w nocy kebaba lub pizzy kobieta może poczuć się bardzo źle. Należy także powstrzymać się od spożywania alkoholu, do którego niestety pizza, hamburgery, frytki i kebaby bardzo pasują.

Dodatkowym czynnikiem mogącym mówić o zajściu w ciąży jest utrata miesiączki. Jest to jednak stosunkowo późny objaw poczęcia, który może w początkowej fazie być mylnie interpretowany. Początkowo pojawia się tak zwane krwawienie implantacyjne, które przez wiele pań jest traktowane jak skąpe krwawienie miesięczne. Nie jest jednak oznaką złuszczania błony śluzowej jak w zwykłym przypadku dostania okresu, ale implantacji zarodka w błonę. Warto być ostrożną i właśnie z tego powodu trzeba wykonać test ciążowy jeżeli minie kilka tygodni, a większego krwawienia nie ma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here