Wielu mężczyzn, jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy rozwodowej, popełnia błędy, które skutkują tym, iż nie są w stanie skutecznie walczyć o swoje prawa. Związane są one przede wszystkim z opieszałością i bagatelizowaniem niektórych spraw, które początkowo wydają się błahe, jednak z czasem urastają do rangi tych decydujących o końcowym wyniku całej procedury.

Słuszna ocena czy załatwienie pewnych spraw jest istotne dla sprawy, jest trudna dla zwykłych ludzi. Dlatego warto skorzystać z porady prawnej, żeby być dobrze przygotowanym do sprawy rozwodowej i móc skutecznie egzekwować swoje prawa.

Mowa tu na przykład o kompletowaniu niezbędnej dokumentacji, a także o przygotowaniu właściwej odpowiedzi na pozew rozwodowy. Mężczyźni często nie są świadomi, jakie mają prawa i w jaki sposób mogą o nie walczyć. W końcowym rozrachunku godzą się na przedstawione im żądania, żeby jak najszybciej mieć problem „z głowy”. To zrozumiałe, ponieważ sprawy rozwodowe nie nalezą do najprzyjemniejszych. Zwłaszcza gdy spędziło się razem wiele lat. Ułatwić sprawę może pójście na ugodę, czyli tak zwany rozwód za porozumieniem stron. Ale czy na pewno?

Jeśli jest to rozwód za porozumieniem stron, sprawa wydaje się dość prosta. Najczęściej wystarczy bowiem omówić szczegóły i podpisać dokumenty. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja wówczas, gdy dochodzi do zaciekłej walki o majątek, a także opiekę nad dziećmi. W takich przypadkach niezbędny okaże się odpowiedni adwokat. Piaseczno to miejsce, w którym na szczęście dość łatwo można znaleźć właściwego fachowca. Także takiego, który specjalizuje się w pomocy udzielanej właśnie mężczyznom.

Sprawa się komplikuje, gdy jedna ze stron nie godzi się na porozumienie. Wówczas sprawa rozwodowa się wydłuża, a lista szczegółów, o które trzeba zadbać, robi się nieskończenie długa. Nie mając wiedzy lub wsparcia dobrego adwokata, możesz naprawdę wiele stracić. Dom? Pieniądze? Opiekę nad dzieckiem? Należy się zastanowić, o co warto walczyć we współpracy z adwokatem rozwodowym.

Współpraca z prawnikiem daje gwarancję, że wszystkie formalności zostaną wypełnione tak, jak należy. Znacząco zmniejsza to więc ryzyko popełnienia błędu czy też niedopełnienia konkretnych obowiązków. To z kolei pozwala skutecznie walczyć o korzystny wynik rozprawy rozwodowej. Pierwszą rzeczą, jaką trzeba więc wykonać, zawsze będzie kontakt z dobrym adwokatem. Jego zadaniem jest ochrona twoich praw i pomoc w walce o nie, gdy sami nie mamy już siły tego robić. Pozwól sobie pomóc i się nie poddawaj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here