Codzienne wykonywanie makijażu potrafi być bardzo męczące oraz angażujące. Wiele kobiet poświęca temu 30 lub nawet więcej minut każdego poranka. Oczywiście, wszystko zależy od Twoich preferencji, oczekiwań względem samego wyglądu oraz innych czynników. By poranny makijaż był wykonany maksymalnie szybko, sprawnie i wygodnie, warto dobrać odpowiednie siedzisko kosmetyczne do toaletki. Poniżej udzielamy kilku porad w tym zakresie – dowiesz się czym powinno charakteryzować się wygodne siedzisko kosmetyczne oraz jak odnaleźć je wśród dostępnych produktów. 

Fotel obrotowy do domowej toaletki – jak wybrać, by trafić?

Fotele obrotowe wykorzystywane w toaletach to niezwykle atrakcyjne siedziska. Pod względem konstrukcyjnym, przypominają fotele biurowe, jednak różnią się od nich pod wieloma względami. Przede wszystkim – są mniejsze niż typowy fotel biurowy i mają mniejszych rozmiarów siedzisko. Zarazem, są wysoce estetyczne i wytrzymałe, co wynika z wykorzystanych do ich produkcji materiałów. 

Polecamy dokładnie przyjrzeć się jak został wykonany stelaż w interesującym Cię fotelu. Warto wybierać produkty, w których konstrukcja jest metalowa i odporna na wilgoć oraz wielokrotne czyszczenie. Na obicie, warto wybierać materiały estetyczne, gładkie oraz prezentujące pastelowe lub jaskrawe barwy. Popularny jest welur, będący atrakcyjną wizualnie odmianą aksamitu. Jego delikatna, lekko meszkowata powierzchnia jest wyjątkowo urokliwa i idealnie sprawdza się jako obicia foteli w domowych toaletkach. Elegancki fotel do toaletki powinien być także przyjemny w dotyku i miękki. 

Dostępne fotele kosmetyczne można podzielić na dwie główne kategorie. Do pierwszej należą produkty zamontowane na kółkach, do drugiej – fotele na smukłych nóżkach. Niezależnie od tego, po który typ fotela sięgniesz, warto upewnić się, czy jego podstawa posiada zabezpieczenie przed uszkodzeniem i zarysowaniem podłogi.

Krzesła typu glamour – oraz ich zastosowanie w domowej toaletce

Glamour to styl często wykorzystywany w aranżacjach łazienek i sypialni. Jego cechą szczególną jest wysoki poziom elegancji (niekiedy mieszający się z lekko przesadzonym kiczem), intensywna kolorystyka, obecność odblaskowych powierzchni lub dodatków. Krzesła kosmetyczne glamour są wykorzystywane zarówno w salonach kosmetycznych, wysokiej klasy obiektach gastronomicznych oraz w domowych toaletach. 

Szczególnie popularne są krzesła glamour prezentujące pastelowe oraz intensywnie-jaskrawe barwy. Warto także sięgać po krzesła, które zostały wypełnione miękką w dotyku pianką. Modele takie są nie tylko wygodne w czasie siedzenia, ale prezentują również przyjemne dla oka kształty. Dodatkowym atutem krzeseł w stylu glamour są pozłacane lub posrebrzane elementy, a także polerowane powierzchnie. 

Konstrukcja krzeseł glamour powinna obejmować przestronne siedzisko, wysokie oparcie oraz filigranowe, lecz wygodne podłokietniki. Niezwykle dobrze prezentują się krzesła zamontowane na smukłych nóżkach, które podkreślają ich wyjątkowy styl. Meble takie pasują do aranżacji eleganckich, luksusowych oraz „na bogato”, dodając każdemu wnętrzu energii oraz blasku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here