Przy wyborze żelazka na parę liczą się małe rzeczy. Jeśli pomyślałeś, że wszystko czego potrzebujesz to kawałek metalu z otworami na wydobywanie się pary i uchwytem, ​​pomyliłeś się. Ogólna wydajność jest podobna w różnych modelach żelazek, dlatego szczegóły mogą często wpłynąć na jakość prasowania.

Wybór odpowiedniego żelazka parowego – jakie żelazko polecacie?

Krok 1: Jakie są Twoje preferencje dotyczące prasowania?
Prawie wszyscy wskazują etap prasowania, którego naprawdę nie lubią:
– Ciasne manewrowanie: przeplatanie żelazka przez ciasne przestrzenie między guzikami i na kołnierzykach, to utrapienie wiele osób. Z tego względu warto wybierać modele z wąskimi noskami, które precyzyjnie dotrą do każdego zakamarka.
– Napełnianie zbiornika na wodę. Dla niektórych osób nie jest przyjemnie trzymanie żelazka nad zlewem lub wlewanie wody do małego otworu do napełniania. Warto sprawdzić, które modele mają łatwy sposób dystrybucji wody.
– Poślizg: Niektóre modele żelazek zostały zaprojektowane w taki sposób, że gwarantują jedwabiście gładki ślizg. Płynne prasowanie ubrań to przyjemność, która przynosi niemała satysfakcję.
– Długość przewodu: jeśli krótki przewód jest dla Ciebie dużym problemem, rozważ zakup żelazka o dłuższym sznurze, który ułatwia manewrowanie sprzętem.

Krok 2: Nie ma czegoś takiego, jak zbyt duża moc
Posiadanie dodatkowej ilości pary może znacznie uprzyjemnić prasowanie. Większe ilości pary ułatwiają prasowanie mocnych zagnieceń i marszczeń na materiale. W sklepach ze sprzętem elektronicznym znajdziemy wydajne modele w niskich cenach, więc nie ma powodu, aby zadowolić się modelem, który wydziela mniej niż 20 g/min pary.

nowe żelazko

Krok 3: Łatwość użycia
Większość dobrych żelazek, takich jak Rowenta, Shark i Oliso, posiada intuicyjne interfejsy oraz przemyślane, przyjazne dla użytkownika funkcje. Intuicyjny i przejrzysty interfejs może sprawić, że prace domowe będą przyjemne i nie zajmą tak wiele czasu.

Krok 4: Dodatkowe funkcje
Istnieje wiele funkcji, których na pewno będziesz potrzebował w czasie wykonywania rutynowego prasowania odzieży. Jedną z najbardziej pożądanych jest funkcja automatycznego wyłączania. Bardzo przydatna jest również funkcja „wybuchu pary”. która ułatwia szybkie uprasowanie materiału podatnego na gniecenie.

Rodzaje żelazek parowych

Istnieje wiele różnych urządzeń wytwarzających parę w celu dokładniejszego wyprasowania odzieży. Większość osób woli tradycyjne modele omówione powyżej. Warto jednak pamiętać, że istnieją też inne specjalistyczne maszyny dostosowane do konkretnych potrzeb. Oto różne typy maszyn parowych:

Tradycyjne żelazko parowe
Tradycyjne żelazka parowe są powszechnymi żelazkami występującymi w większości domów. Mają perforowaną stopę, która nagrzewa się i jest dociskana bezpośrednio na odzieży. Takie żelazka posiadają ponadto mały zbiornik na wodę, który wystrzeliwuje parę przez otwory na żelazku, aby lepiej wyprasować odzież.

żelazko

Żelazka wytwarzające parę
Żelazka te są czasami nazywane systemami prasowania parowego i są cięższe niż normalne modele. Na ogół mają oddzielny zbiornik na wodę, który mocuje się do żelazka za pomocą węża. Podstawowa różnica w stosunku do wcześniej opisanych modeli polega na tym, że wytwarzana para jest pod ciśnieniem, co dodaje dużo energii i może znacznie skrócić czas prasowania, zapewniając profesjonalne rezultaty.

Parownice do odzieży
Parownice do ubrań po prostu strzelają parą w wiszące ubrania. Jest to znacznie mniej skuteczne metoda prasowania niż tradycyjna wykonywana z pomocą żelazka. Niemniej, jeśli twoje ubrania są tylko lekko pomarszczone, może to zrobić. Dostępne są również parownice podróżne, które są świetne, jeśli masz niewiele miejsca do zapakowania bagażu, a chcesz wyglądać dobrze w czasie podróży. Parownice są bardzo małe i zmieszczą się w każdej torbie podróżnej. W ciągu kilku chwil pomagają przywrócić odzież do ładu i zataić oznaki jej lekkiego zużycia. To dobra alternatywa dla tradycyjnego żelazka, niemniej nie znajduje zastosowania w normalnych warunkach domowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here