Jednym z centralnych pomieszczeń każdego domu i mieszkania jest kuchnia. To wyjątkowe pomieszczenie o konkretnym przeznaczeniu, ważne miejsce dla każdego domownika. Kuchnia to miejsce gdzie rodzina spędza ze sobą czas, wracając z pracy, ze szkoły czy z innych miejsc. To takie serce każdego domu, pełne śmiechu, radości, szczęścia i smakowitych zapachów. Nie można oczywiście zapominać o tym, że w tym miejscu przygotowuje się posiłki na różne okazje, musi więc ta przestrzeń być odpowiednio dopasowana do potrzeb z tego wynikających.

Jak stylowo urządzić kuchnię?

Jako, że kuchnia pełni kilka funkcji naraz, musi być odpowiednio urządzona i zagospodarowana. Muszą się w niej znaleźć pewne stałe elementy, które wpłyną na wygodę korzystania z tego pomieszczenia. Kuchnię możemy urządzić w dowolnym stylu, trzeba jednak pamiętać, że wystrój musi być spójny i efektowny.

Do wyboru jest wiele różnych stylów dekoratorskich, którymi można się zainspirować przy urządzaniu tego pomieszczenia. Najbardziej znanych jest kilka stylów, którymi wiele osób się inspiruje. Wśród nich z pewnością jest styl klasyczny. To styl, który od lat cieszy się dużym zainteresowanie i pewnie nigdy nie wyjdzie z mody. Cechą charakterystyczną stylu klasycznego, jest ciepła stonowana kolorystyka. W pomieszczeniach z wystrojem klasycznym, przeważa beż, złoto, jasne, ciepłe brązy, ciepłe czerwienie, delikatne zielenie.

kuchnia

Taka kolorystyka znaczenie uspokaja nastrój, wprowadza ciepło i przytulność do tego wnętrza. W klasycznej kuchni przeważają drewniane meble kuchenne, także utrzymane w jasnej, ciepłej kolorystyce. Wiele osób się zastanawia jaki blat do kuchni klasycznej wybrać, na szczęście wybór odpowiednich blatów pasujących do tego stylu jest bardzo duży. Na pewno dobrze się tu sprawdzą blaty drewniane, specjalnie zabezpieczone przed wysoką temperaturą, wodą i parą. Drewniane blaty zwłaszcza te utrzymane w naturalnej kolorystyce drewna, idealnie pasują do takich wnętrz. Dodają wnętrzom ciepłego charakteru, poza tym pasują do prostych drewnianych mebli.

Kuchnia nowoczesna

Tak jak jest wielu zwolenników kuchni klasycznej, tak też jest wielu zwolenników zgoła odmiennego stylu a mianowicie stylu nowoczesnego. Styl ten cieszy się teraz dużym zainteresowaniem, jest to styl pasujący do współczesnych czasów. Nowoczesny styl wnętrz, przejawia się połysku, dużej przestrzeni, powierzchniach odbijających światło, minimalizmie i elegancji. Nowocześnie urządzona kuchnia to przede wszystkim meble wykończone na wysoki połysk, z powierzchniami odbijającymi światło.

Kolorystyka takiej kuchni to głównie biel, czerń i szarości ale można takie wnętrze przełamać jakimś mocnym kolorystycznie akcentem, na przykład czerwonymi krzesłami lub fioletowymi frontami szafek kuchennych. Na pewno w takim miejscu musi się także znaleźć nowoczesne oświetlenie ledowe lub halogenowe. No i nie można zapomnieć o najważniejszym miejscu do pracy w kuchni, a mianowicie o blacie kuchennych. Blat w nowoczesnej kuchni, zdecydowanie powinien się wyróżniać. Sporym zainteresowaniem cieszy się obecnie gładki, połyskliwy, czarny blat, z drobinkami odbijającymi światło. Taki blat powinien być lśniący i długi, stanowić punkt centralny takiego pomieszczenia.

jaki blat do kuchni

Kuchnia na bogato

Coraz więcej osób decyduje się też na urządzenie kuchni na bogato, na przykład w stylu angielskim czy glamour. W takiej kuchni powinien panować przepych i luksus a blat kuchenny zdecydowanie powinien być wykonany z granitu lub z marmuru. Taki blat jest bardzo wyjątkowy, nie tylko pięknie się prezentuje ale do tego jest niezwykle solidny i wytrzymały. To blat na długie lata, który będzie odporny na wysokie temperatury, na wodę, wilgoć, parę wodną itp.

Nie zależnie od tego, na jaki styl w kuchni się zdecydujemy, warto pamiętać o tym, że kuchnia ma być miejscem praktycznym, funkcjonalnym, wygodnym. Ma to być ciepłe pomieszczenie, stylowo urządzone, ergonomiczne i ładne. Tak by każdy w tym pomieszczeniu lubił spędzać czas i by dla każdego domownika znalazło się w nim miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here