Małe dzieciątko, które dopiero co się narodziło, to prawdziwy cud dla każdej rodziny. Maleńkie dziecko jest bardzo delikatne i wymaga opieki dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że dla dziecka jest najważniejszy i stanowi centrum jego wszechświata. Opieka nad małym dzieckiem jest bardzo wymagająca, trzeba zajmować się różnymi kwestiami; bezpieczeństwem, opieką, pielęgnacją i karmieniem.

Karmienie dzidziusia

Każdy poradnik dla młodych rodziców, jasno mówi, że najlepszym pokarmem dla dziecka jest mleko matki. Jeśli matka nie ma żadnych przeciwwskazań do karmienia dziecka piersią, zdrowie jej na to pozwala i ma dosyć pokarmu, by dziecko wykarmić, powinna zdecydować się na naturalne karmienie. Dziecko powinno się karmić wyłącznie piersią aż do skończenia przez niego 6 miesiąca życia. Potem można dalej karmić dziecko piersią, ale trzeba też zacząć rozszerzać jego jadłospis. W ten sposób zapewni się dziecku najlepsze warunki do rozwoju i zadba się o jego dobre samopoczucie.

Mleko dla niemowląt

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy matka nie jest w stanie albo nie chce karmić swojego dziecka piersią. Nikt nie może do tego matki zmusić. Wtedy jednak koniecznie taka mama musi się zaopatrzyć w porządne mleko dla niemowląt modyfikowane. Takie mleko można kupić w różnych miejscach, w sklepach małych i dużych, w aptekach, a nawet w drogerii. Wybór mleka modyfikowanego powinien być dobrze przemyślany, bo dziecko powinno dostać to co najlepsze. Jeśli więc ktoś nie wie, jakie mleko modyfikowane wybrać dla swojego dziecka, powinien najpierw poczytać opinie o poszczególnych producentach mlek modyfikowanych i ich produktach w Internecie.

pusta butelka

Mleko dla niemowląt, jest swoim składem jak najbardziej dopasowane do mleka z piersi, czyli pokarmu naturalnego. Dzięki temu dziecko nie odczuje dużej różnicy przy karmieniu, nawet jeśli mama w pewnym momencie przejdzie z karmienia piersią na karmienie butelką. Mleko modyfikowane należy przygotowywać zgodnie z zaleceniami na jego opakowaniu. Każde mleko modyfikowane, miesza się z przegotowaną wodą o odpowiedniej temperaturze. Trzeba się dobrze rozeznać w tym, jaką miarkę mleka należy podawać dziecku, w zależności od jego wieku i wagi. Nie można dziecka przekarmiać ani go głodzić, tylko wtedy będzie szczęśliwe, zdrowe i radosne.

Mleko dla alergików

Niestety coraz częściej się zdarza, że dzieci już od pierwszych miesięcy mają problemy z przyswajaniem mleka. A jak wiadomo, mleko jest niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. Coraz więcej dzieci ma alergie i nietolerancje, dla nich przygotowane specjalne mieszanki mleka modyfikowanego, które mają właściwości antyalergiczne. Inaczej mleka te są zwane mlekami hipoalergicznymi, takie mleka są dla dzieci, które cierpią na nietolerancję laktozy, mają skazę białkową czy cierpią na inne schorzenia układu pokarmowego i trawiennego. Te mleka mają bardzo specyficzny skład, dostarczają dziecku potrzebnych mu składników odżywczych, wpływają na jego prawidłowy rozwój, ale jednocześnie dbają o brzuszek dziecka i jego samopoczucie.

mleko modyfikowane

Źle dobrane mleko do dziecka i jego potrzeb, może mu zaszkodzić. Dziecko, które pije niewłaściwe mleko, może cierpieć na kolki, silne bóle brzuszka, mieć problem z wypróżnianiem, mogą się też u niego pojawiać problemy skórne, różne wypryski, zaczerwienia, podrażnienia. Dziecko będzie też niespokojne po karmieniu, będzie miało problemy ze spaniem i będzie bardzo markotne.

Zdrowie dziecka jest najważniejsze, dlatego wybór odpowiedniego mleka modyfikowanego dla niego, powinien być bardzo porządnie przemyślany. Na mleku do dziecka nie można oszczędzać, bo to by mu mogło zaszkodzić. Można się też poradzić swojego lekarza pediatrę dla dziecka, on najlepiej doradzi, jakie mleko będzie odpowiednie dla dziecka w określonym wieku. Jego porady są bezcenne i ważne dla zdrowia dziecka. Dziecko karmione odpowiednim mlekiem, będzie szczęśliwe, radosne i spokojne, z chęcią będzie też poznawać nowy świat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here