Już niedługo w Twoim domu zawita nowy członek rodziny? Tym razem będzie to czworonożny przyjaciel? Przygotuj się odpowiednio na jego powitanie, szczeniak musi mieć dobre warunki do rozwoju i codziennego funkcjonowania. Co powinna zawierać kompletna wyprawka dla małego psa? Przedstawiamy te najważniejsze akcesoria, których nie powinno zabraknąć.

Komfortowe legowisko

Szczeniak powinien być od początku uczony odbywania snu w wyznaczonym miejscu, chyba że chcesz z nim dzielić swoje łóżko. Przyda się jednak profesjonalne legowisko. Małe pieski uwielbiają czuć się bezpiecznie, dlatego najlepiej postawić na przytulną, wykonaną z miękkiego materiału budkę. Ważne, aby legowisku miało zadaszenie. Dla starszych psów wystarczy już legowisko bez daszka, typu większa poducha. 

Pamiętaj, aby miejsce do spania czy odpoczynku psa wybierać wedle jego rozmiaru. Szczeniak dosyć szybko rośnie i przybiera na wadze, uwzględnij jego wielkość, jaką osiągnie, kiedy osiągnie już maksymalne rozmiary. 

Co więcej, legowisko powinno być wykonane z trwałego materiału oraz takiego, które możesz łatwo wyczyścić. Dobry sklep dla zwierząt online oferuje również legowiska z wodoodporną powłoką, co świetnie sprawdza się przy najmłodszych pieskach, szczególnie tych, które jeszcze nie są nauczone wychodzenia na spacer. 

Akcesoria do karmienia 

Szczeniak musi posiadać dwie miski, jedną na wodę do picia, drugą na karmę. Uwzględnij fakt, że najmłodsze psiaki są najczęściej łakomczuchami, sprawdzi się miseczka ze specjalnymi przegródkami. Dzięki temu pies je wolniej sypkie pożywienie i uczy się racjonalnego porcjowania. 

Miski powinni być wykonane z nietłukącego materiału oraz takiego, który nie zawiera toksyn, jakie mogłyby wchodzić w reakcję z wodą czy jedzeniem. Zaleca się nabywanie tych na gumowych podkładkach, które są antypoślizgowe. Miski powinny być stosunkowo ciężkie, aby pies nie mógł ich gryźć czy przesuwać. Weź pod uwagę, że dla szczeniąt każda rzecz może być elementem świetnej zabawy. 

Środki higieniczne 

Zanim szczeniak będzie mógł wychodzić z domu na spacery, musi załatwiać swoje potrzeby w domu. Aby takie czynności mogły odbywać się przy zachowaniu optymalnej higieny, warto uczyć psa załatwiania się na specjalne podkłady. Świetnie sprawdzą się maty jednorazowe. Wybieraj je, biorąc pod uwagę rozmiar według wielkości psa.

Zabawa ze szczeniakiem 

Jeśli nie chcesz, aby szczeniak gryzł Ci buty czy elementy wyposażenia wnętrz, zadbaj o jego rozrywkę. Przydadzą się zabawki ze sklepu zoologicznego, specjalnie przeznaczone dla małych bądź dużych psów. Nie dawaj szczeniakowi włochatych maskotek ani zabawek dziecka, które zawierają małe albo ostre elementy. Są one zwyczajnie niebezpieczne dla piesków. 

Świetnie sprawdzają się za to gumowe akcesoria do zabawy, dodatkowo szeleszczące albo z piszczałką. Możesz nabyć też zabawki na sznurku albo miękkie piłeczki z wypustkami, aby zapewnić szczeniakowi dużą dawkę aktywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here