Laserowe usuwanie blizn to idealna opcja, zarówno w przypadku rozstępów, jak i nieestetycznych blizn potrądzikowych. Stanowią one nie tylko problem estetyczny, ale także psychiczny – często wpływają bardzo negatywnie na samopoczucie i przyczyniają się do obniżenia samooceny. Czy zabieg usuwania blizn laserem jest bezpieczny? Na czym polega i ile kosztuje? Sprawdź!

Spis treści:

  • Na czym polega laserowe usuwanie blizn?
  • Ile kosztuje zabieg usuwania blizn?
  • Zalety usuwania blizn za pomocą lasera

Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

Laserowe usuwanie blizn to popularny zabieg, wypalający uszkodzoną tkankę. Jest to metoda niezwykle precyzyjna i bezinwazyjna. Działa na mikrokolumny znajdujące się głęboko wewnątrz skóry, a nie na całe jej fragmenty. 

Jak wygląda usuwanie blizn laserem? Zabieg polega na naświetlaniu blizn wiązkami światła. Przedostają się one w głąb skóry, aż do tkanki podskórnej i właściwej, powodując mikrouszkodzenia. Wówczas zachodzi reakcja fototermiczna. Znajdująca się w tkance woda zostaje podgrzana i odparowuje. Powoduje to uruchomienie naturalnych procesów odbudowy skóry oraz pobudzenie produkcji kolagenu. Laserowe usuwanie blizn sprawdza się w przypadku zarówno blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, przerostowych, pourazowych, a także rozstępów. Usuwanie blizn laserem trwa kilkadziesiąt minut i jest bezbolesne. Możliwe jest jedynie uczucie pieczenia bądź szczypania. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, staje się zupełnie odnowiona po około 7 dniach. Laserowe usuwanie blizn to zabieg niemal bezinwazyjny, a co za tym również idzie – bezpieczny. Czy warto się na niego zdecydować? Zdecydowanie tak! Laser na blizny działa naprawdę skutecznie. 

Ile kosztuje zabieg usuwania blizn?

Ile kosztuje laserowe usuwanie blizn? To często zadawane pytanie. Cena takiego zabiegu waha się pomiędzy 500 a 2000 złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od zastosowanego lasera oraz obszaru, który obejmują blizny. W celu osiągnięcia lepszych rezultatów, czasem konieczne jest wykonanie kilku takich zabiegów, o czym z pewnością zostaniemy poinformowani podczas pierwszej wizyty w klinice. Zastosowanie się do wszelkich rad kosmetologa pozwoli nam osiągnąć możliwie jak najlepsze efekty po usuwaniu blizn. Jeśli chodzi o czas rekonwalescencji, trwa on najczęściej od kilku dni do tygodnia. Skóra może być zarumieniona i podrażniona, jednak jest to naturalna reakcja na laser i nie powinna wzbudzać żadnych wątpliwości.

Zalety usuwania blizn za pomocą lasera

Laserowe usuwanie blizn niesie za sobą szereg zalet, a konkretniej:

  • redukcja bądź całkowite usunięcie blizny, 
  • niewielka inwazyjność, wysokie bezpieczeństwo, 
  • zabieg praktycznie bezbolesny,
  • zapobieganie powiększaniu się blizn w przyszłości, 
  • znaczna poprawa komfortu psychicznego, jak i fizycznego pacjenta, 
  • krótszy okres rekonwalescencji niż w przypadku dermabrazji czy peelingu, skóra szybko się goi, 
  • efekty zauważalne już po 1 zabiegu.

Usuwanie blizn za pomocą lasera cieszy się dużą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. Jest to metoda naprawdę skuteczna, pozwalająca szybko pozbyć się blizn. Należy jedynie pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i rekonwalescencji, a także przeprowadzeniu zabiegu w profesjonalnej klinice. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Mając jakiekolwiek pytania czy wątpliwości związane z zabiegiem, możemy skontaktować się ze specjalistami z Kliniki Miracki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here