Zaburzenia erekcji to coraz bardziej powszechnie występujący problem wśród mężczyzn. Osoby dotknięte tą dolegliwością często zastanawiają się, jakie tak naprawdę przyczyny doprowadziły do rozwinięcia się problemu. Czy winny jest styl życia, dieta, a może nastawienie psychiczne? Przyjrzyjmy się dokładniej, co stoi za trudnościami w osiągnięciu pełnego wzwodu (lub w utrzymaniu go przez zadowalającą ilość czasu).
Przejściowe zaburzenia erekcji, które nie powinny niepokoić
Na początku należy uściślić, że nie każde niepomyślne wydarzenie w sferze życia seksualnego zasługuje na uwagę. Zdarza się, że brak erekcji jest przejściowy i ustępuje wraz z ze stresem, zmęczeniem lub…upojeniem alkoholowym. Są to 3 najczęściej występujące przyczyny, dla których problemy z erekcją występują od czasu do czasu u osób, które nie cierpią na żadne trwałe zaburzenia funkcji seksualnych. Jeśli więc incydentalnie dotknęły nas problemy z erekcją po spożyciu dużej dawki alkoholu (lub w dniu, kiedy alkohol intensywnie trawimy) oraz jeśli zdarzyło się to po stresującym tygodniu w pracy, nie ma podstaw do wizyty u lekarza.
Problemy z erekcją – kiedy należy udać się do specjalisty?
Podstawa do wizyty u specjalisty i szukania źródeł problemu istnieje natomiast wtedy, gdy nasze życie erotyczne jest wręcz naznaczone niemożnością osiągnięcia satysfakcji przez problemy z erekcją. Jeśli odbycie stosunku seksualnego jest regularnie uniemożliwione przez to,że nie ma wzwodu (lub jeśli ów wzwód nie jest utrzymywany przez taką ilość czasu, która umożliwia penetrację), wówczas warto udać się do specjalisty, który pomoże nam uzyskać odpowiedz na pytanie, jaka jest przyczyna problemu. Przeczytaj więcej na: https://maxonforte.pl/czym-sa-zaburzenia-erekcji/
Jaka jest najczęstsza przyczyna problemu z erekcją?
Problemy z erekcją mogą mieć podłoże zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wśród chorób, które mogą doprowadzić do występowania problemów z erekcją należy: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze,miażdżyca, a także stwardnienie rozsiane i udar mózgu, hipogonatyzm, zespół metaboliczny oraz hiperlipidemia. Problemy z erekcją są też często wywoływane przez czysto fizyczne urazy takie jak złamanie prącia oraz przez przebyte urazy (np. przerwanie rdzenia kręgowego,złamanie kości miednicy). Nierzadko dochodzi do problemów z erekcją również wówczas, gdy pacjent cierpi na niewydolność nerek lub wątroby.
O co zapyta nas lekarz diagnozujący problemy z erekcją?
W wywiadzie pacjenta, który skarży się na trudności z osiągnięciem i/lub utrzymaniem wzwodu bardzo ważne jest określenie, czy przyjmuje on leki o działaniu psychotropowym oraz jaki tryb życia prowadzi. Czy uprawia sport oraz czy nie jest przepracowany. Istotne są również kwestie związane z partnerem: jego zachowanie, oceniana atrakcyjność,a także konflikty w związku mogą stać u źródeł poważnych problemów fizjologicznych objawiających się zaburzeniami erekcji.Na szczęście, niezależnie od przyczyn, istnieją sposoby na to, aby pozbyć się zaburzenia. Poza wyleczeniem chorób, które mogą powodować zaburzenia erekcji, konieczne jest poprawienie kondycji psycho-fizycznej oraz przyjmowanie leków, takich jak np. niezawodny Maxon Forte.