Granat to jeden z najbardziej klasycznych kolorów. Jest elegancki, ale zarazem mniej oficjalny i ciekawszy od czerni. Pasuje wszystkim kobietom, bo z uwagi na swój uniwersalny charakter równie dobrze wygląda w połączeniu z bladą cerą i blond włosami, jak i z muśniętą słońcem skórą oraz czarnymi falami na głowie. W granacie wszystko prezentuje się pięknie, ale największe wrażenie robią pokryte nim sukienki. Można je nosić i na co dzień, i od święta. Wiedza na temat tego, jakie dodatki do granatowej sukienki pasują najlepiej, pozwoli każdej kobiecie tworzyć zróżnicowane stylizacje przy użyciu wyłącznie jednej kreacji. To się opłaca!

Granatowa sukienka stała się śmiałą konkurentką dla małej czarnej. Zaczęła z nią dosłownie rywalizować. Od paru lat zabiega o uwagę i coraz lepiej sobie z tym radzi, co można zauważyć w każdym damskim butiku – ostatnio granatowych sukienek jest w sklepach niemalże tyle samo co tych klasycznie czarnych. Granat wyprzedza zresztą czerń na kilku płaszczyznach. Jest kolorem, który spokojnie można założyć na wesele czy uroczystość ślubną bądź wyjść w nim z samego rana na mniej oficjalne spotkanie biznesowe czy na kawę z koleżanką z pracy. Warto też dostrzec w granacie jego prawdziwe piękno. To kolor kojarzący się z władzą, dominacją i szykiem. Często jest wybierany przez osoby pracujące na wyższych stanowiskach, gdyż podkreśla ich pozycję w społecznej hierarchii i wskazuje na ich ważność. Granatowe suknie kojarzą się też z luksusem, dlatego gdy tylko kobieta zdecyduje się założyć jedną z takich kreacji, cała jej stylizacja od razu wyda się bogatsza. A można wyglądać bogato bez konieczności noszenia samych słynnych marek. Piękne granatowe suknie tworzone są też przez mniej znane firmy. Warto zatem sięgnąć przynajmniej po jedną z nich, by przynajmniej w taki sposób zaznać trochę szyku i dodać sobie klasy.

Jakie dodatki do granatowej sukienki będą pasować? Skoro granat jest kolorem równie uniwersalnym co czerń i biel, tak naprawdę można go zestawić dosłownie ze wszystkim i zawsze uzyskać dobry efekt. Nie trzeba nawet znać się na modzie. Żadna kobieta nie powinna mieć problemu z dobraniem właściwych dodatków do granatowej sukienki, bo wystarczy przymierzyć do niej akcesoria w różnych kolorach, by samodzielnie dojść od razu do pewnych wniosków. Granat niby zawsze prezentuje się dobrze, ale jednak zaleca się nie łączyć go z równie ciemnymi barwami. Czerń po prostu go przytłoczy. Zdominuje stylizacje i ją obciąży, a także sprawi, że ta będzie wyglądać zbyt smutno lub ponuro. Na ogół to sukienka odgrywa główną rolę w stylizacji, dlatego to ona musi zostać najmocniej wyeksponowana – dodatki mają być jej tłem, które tylko ją podkreślą. Zamiast więc decydować się na założenie mocnego czarnego naszyjnika i brązowych bransolet, lepiej postawić na biżuterię oraz drobne akcenty w kolorze srebra. Granat pięknie prezentuje się również w towarzystwie klasycznego złota. Oba materiały powinny mieć błyszczącą powierzchnię. Blask najlepiej podkreśli granatowy odcień sukienki.

Srebro i złoto są jednak dość typowymi wyborami. Kobieta, która stanie przed wyborem dodatków do granatowej sukienki i koniec końców zacznie mieć taki mętlik w głowie, że na nic nie będzie potrafiła się zdecydować, ostatecznie wyląduje w kreacji ozdobionej albo złotymi, albo właśnie srebrnymi akcesoriami. To takie pospolite i niestety dość nudne. A od czasu do czasu warto poszaleć ze swoim wyglądem, by chociaż ten jeden raz zaskoczyć wszystkich wokół i samą siebie. Granat jest kolorem, z którym można naprawdę efektownie pokombinować. Fantastycznie wygląda on w zestawieniu z bardzo jasnym pudrowym różem, który jest dla niego wyraźnym kontrastem i dzięki temu podbija jego intensywny odcień. Pudrowe może być dosłownie wszystko – począwszy od klasycznej torebeczki czy butów, kończąc na małym skórzanym plecaku bądź ciężkiej ramonesce. Modą po prostu trzeba się bawić, bo od tego ona jest. Sztywne schematy lepiej pozostawić konserwatystkom, które boją się mocniejszych połączeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here