Jeżeli wciąż nie masz wózeczka dla swojego dziecka, na pewno jego zakup stał się dla ciebie priorytetową sprawą. W końcu musisz mieć pewność, że to, na co się zdecydujesz, będzie wygodne, bezpieczne i odpowiednie dla twojego malca. Nie chcesz proponować mu półśrodków.

Pragniesz znaleźć ten najlepszy, doskonały wózek, dzięki któremu będziecie mogli wspólnie zwiedzać cały świat i obserwować naturę, a także odkrywać nowe zakątki. Zanim jednak wybierzesz się na zakupy, przeczytaj krótki poradnik o tym, jaki wózek dla dziecka wybrać. Dzięki kilku prostym wskazówkom znacznie łatwiej będzie ci podjąć ostateczną i oczywiście dobrą decyzję.

Po pierwsze – wózek koniecznie musi być dostosowany do wieku malca. Jeżeli więc przygotowujesz wyprawkę dla noworodka, pamiętaj, że twój maluszek przez najbliższy czas nie zdoła samodzielnie usiąść, dlatego trzeba będzie podpierać jego ciałko i zapewniać mu stabilizację. A w tym pomoże ci wózek wyposażony w dodatkowe siedzisko. Dobrze by było, gdyby umożliwił ci on również regulację wysokości lub kąta nachylenia oparcia. Tak naprawdę im więcej opcji, tym lepiej. Dzięki nim zawsze usadzisz dziecko w wózku w taki sposób, by było mu w nim wygodnie.

dzieci w wózkach

Po drugie – określ, ile osób będzie jednocześnie korzystać z wózka. Rodzicom jedynaków wyda się to dziwne, ale przecież jeśli wychowujesz dwójkę maluszków, najprawdopodobniej będziesz jednocześnie zabierać je na spacery, a w takim wypadku trudno byłoby pchać dwa oddzielne wózki naraz. Istnieją nawet wózki przeznaczone do wożenia czwórki malców! Nie muszą przy tym składać się z identycznych siedzisk. Czasami te wielofunkcyjne konstrukcje zawierają dwa zupełnie inne wózki, które są przystosowane do przewożenia dzieci w odmiennym wieku. Popatrz zatem, jak wiele fantastycznych opcji masz do wyboru. Zwróć uwagę na te najnowocześniejsze propozycje najlepszych producentów, którzy potrafią sprostać oczekiwaniom wszystkich rodziców.

Pytając o to, jaki wózek dla dziecka będzie najlepszy, kierujesz się potrzebami malca. To on jest dla ciebie najważniejszy. Mogłabyś oddać dosłownie wszystko, co sama posiadasz, byleby twoje dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Pamiętaj jednak, że samopoczucie malców zależy w dużej części od samopoczucia rodziców, a twój nastrój na pewno ulegnie poprawie, jeżeli zainwestujesz w wózek, który dla ciebie samej okaże się wygodny. Po czym to poznasz? Musisz po prostu przetestować różne modele wózków na sobie. W wolnym czasie pójdź do większego sklepu z produktami dla dzieci i po kolei testuj różnorodne wózki. Pochodź z nimi przez kilka minut, a nawet wyjdź z nimi na zewnątrz, jeśli tylko pozwoli ci na to sprzedawca. Od tej pory będziesz codziennie spacerować z malcem, dlatego wypadałoby, aby takie spacery były komfortowe także dla ciebie.

wózek dla dziecka

Na pewno wiesz już także, przynajmniej mniej więcej, gdzie będziesz najczęściej korzystać z wózka. Początkowo zaczniecie spacerować po najbliższej okolicy. A wózek musi być dostosowany do typu podłoża, po którym będziesz się poruszać. Zwróć zatem uwagę na to, z czego wykonane są drogi występujące przy twoim budynku mieszkalnym. Jeżeli na ogół masz do czynienia z trudnym terenem, pokrytym licznymi kamieniami i wzgórkami bądź dołkami, potrzebujesz wózka do zadań specjalnych, czyli tego wyposażonego w mocne i grubsze koła. Typowe wózki miejskie sprawdzą się z kolei podczas spacerów po mieście. Koniecznie przyjrzyj się również ich ogólnej budowie. Jeżeli wózek ma być funkcjonalny, powinien zawierać liczne przegródki na butelkę, chusteczki higieniczne czy np. pieluszki bądź małe przekąski dla maluszka.

W tym momencie za porządny wózek dla dziecka często trzeba zapłacić więcej niż tysiąc złotych. Cena poraża, ale zanim zaczniesz się nią przesadnie przejmować, rozważ opcję zrobienia zakupów online. Na ten moment sklepy internetowe mogą pochwalić się znacznie ciekawszą i bogatszą ofertą produktów dla dzieci. Koniecznie przynajmniej do nich zaglądnij. Bardzo możliwe, że to właśnie w jednym z nich odnajdziesz wymarzony wózek dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here