Wiosna za pasem, a wraz z nią pojawia się w nas coraz większa chęć na zwiększenie swojej aktywności fizycznej. W okresie zimy czy jesieni rzadko ma się ochotę na uprawianie jakiegokolwiek sportu. Po tym czasie warto jednak wrócić do jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych.

Mogą to być spacery, jazda na rolkach czy rowerze. Koniec zimy to dobry czas na zakup nowego sprzętu. Wiele osób rozmyśla wówczas nad tym, jaki rower wybrać. Nie ulega wątpliwości, że to dość droga inwestycja. Dlatego właśnie najlepiej zapolować na okazje cenowe.

Jeśli komuś nie zależy na tym, aby sprzęt był z nowej kolekcji, warto rozpatrzyć wyprzedaże starych roczników. Myśląc o tym, jaki rower wybrać, często przychodzi nam na myśl odkupienie od kogoś używanego sprzętu. Nie jest to głupi pomysł, ale na pewno trzeba się na tym dobrze znać, aby nie kupić kota w worku. Zastanawiając się nad tym, jaki rower wybrać, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim to, do czego ten rower ma nam służyć. Pytanie wydać się może dziwne, bo przecież do czego ma służyć rower jak nie do jazdy na nim. Otóż, w zależności od odpowiedzi, wybrać należy odpowiedni sprzęt.

rower

Zatem jeśli chce się jedynie w weekendy wybierać na przejażdżki z dziećmi po brukowanych drogach osiedla, wówczas odpowiedź na pytanie jaki rower wybrać jest oczywista. Wówczas należy sięgnąć po standardowy typ roweru, bez dodatkowych wzmocnień czy ulepszeń. Jeśli natomiast planujemy już bardziej wyczynowo jeździć, chociażby po nierównych ścieżkach w lesie czy górskich szlakach, lepiej wybrać rower typu kolarzówka. Oczywiście, im bardziej zaawansowany technicznie rower, tym będzie on droższy. Myśląc o tym, jaki rower wybrać, warto również zastanowić się nad marką. W sportowym świecie istnieje sporo producentów rowerów i nie jest to wcale oczywiste, po jaki model czy markę sięgnąć.

W tym zakresie najlepiej poradzić się specjalisty

Można wybrać się na przykład do sklepów rowerowych, gdzie sprzedawca fachowo dobierze nam produkt i podpowie jaki rower wybrać. Dla wielu osób takie rozwiązanie wydaje się być trochę podejrzane. Wiele klientów sklepów myśli, że sprzedawcy polecają konkretną markę czy producenta, tylko dlatego, że mają dodatkową prowizję czy premię od sprzedaż akurat tychże produktów. To w wielu przypadkach krzywdzące, jednak jeśli ktoś obawia się, że opinia sprzedawcy może nie być obiektywna, może on zapytać na przykład kogoś znajomego, o to jaki rower wybrać.

Jazda na rowerze to sport dość popularny, chyba jeden z najbardziej popularnych sportów jaki ludzie wykonują rekreacyjnie, dlatego na pewno nie trudno będzie znaleźć w naszym otoczeniu osobę, która zna się na rzeczy. Dla wielu osób ważny będzie również design. Zwłaszcza kobiety zastanawiające się nad tym, jaki rower wybrać, zazwyczaj mają już w głowie obraz takiego sprzętu. Ostatnio bardzo modne stały się rowery w starym stylu, z wielkimi kołami, w pastelowych kolorach oraz z koszem przyczepionym do kierownicy. Nie ulega wątpliwości, że to bardzo miły dla oka przedmiot, jednak czy będzie on na tyle funkcjonalny?

rowery

Oczywiście, jeśli kupuje się rower tylko po to, żeby w sobotę rano pojechać na rynek po świeże bułeczki i warzywa, to owszem, można zdecydować się na takie rozwiązanie. Jednak jeśli zastanawiając się nad tym jaki rower wybrać, mamy w głowie wizję codziennych dojazdów do pracy, to może jednak lepiej zdecydować się na standardowego górala. Oczywiście, rower to spora inwestycja, jednak należy pamiętać, że powinien on być przede wszystkim bezpieczny, dopiero potem elegancki.

Przed ostatecznym zakupem, warto przejechać się na wybranym modelu, chociażby po sklepie. Myśląc o tym, jaki rower wybrać, powinno się również pamiętać o dodatkach, które należy kupić. Nie mowa tu o kolorowych przerzutkach, ale chroniącym przed skutkami ubocznymi upadku kaskiem, a także nakolanniki czy ochronne rękawiczki. Bardzo często wybiera się również osłonkę na siodełko, która zabezpiecza krocze przed obijaniem. To rozwiązanie dobre zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn uprawiających ten sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here