Przez internet możemy kupić dosłownie wszystko, do tego nie ogranicza nas czas ani lokalizacja. Sklepy online stały się już powszechnym źródłem nabywania niezbędnych produktów, a rozwój branży e-commerce sprawił, że sklepy stacjonarne mają naprawdę olbrzymią konkurencję. Czy zawsze lepiej kupować online? Co najbardziej się opłaca, a po jaki towar jednak rozsądniej jest wybrać się do punktu handlowego? Szczegóły prezentujemy poniżej.

Zakupy z dostawą do domu

Jeszcze do niedawna użytkownicy sieci kupowali w e-sklepach głównie elektronikę, kosmetyki, akcesoria dla dzieci, w tym zabawki. Powodzeniem cieszyły się też sklepy www, które oferowały produkty niedostępne na lokalnym rynku. Najczęściej decyzja zakupowa podyktowana była chęcią zdobycia określonych produktów w niższej cenie.

Dzisiaj pod uwagę bierze się zupełnie inne aspekty. Cena jak najbardziej jest ważna, a większość e-sklepów oferuje produkty tańsze, ale tak samo dobrej jakości, jak sklepy tradycyjne. Walorem jest natomiast optymalny komfort nabywania towarów, a zamówienie dostarczane jest pod wskazany adres. Ogromną popularnością cieszy się sklep spożywczy z dowozem, dzięki któremu zakupy dostarczane są już następnego dnia roboczego, a cała transakcja przebiega bez konieczności wychodzenia z domu.

Produkty pierwszej potrzeby

Branża e-commerce początkowo oferowała produkty niedostępne na lokalnym rynku, dzisiaj natomiast w sieci warto kupować dosłownie wszystko. Okazuje się, że regularne zamówienia składa już 70% wszystkich użytkowników sieci. Ci realizują zamówienia nie tylko produktów trudno dostępnych czy o dużym gabarycie, by otrzymać je z dowozem. Z łatwością udaje się również zamawiać te podstawowe towary, jak warzywa i owoce. Sklep online stał się już standardem, można śmiało powiedzieć, że konkurencja nawet dla sklepów osiedlowych. Co ciekawe, popularnością cieszy się niejeden sklep ze zdrową żywnością. Warszawa oferuje takich mnóstwo także stacjonarnie, ale jednak te online charakteryzują się znacznie bardziej rozbudowaną propozycją.

Ubrania i kosmetyki

O ile supermarket spożywczy online gwarantuje dostęp do niezbędnych produktów i ich dostawę pod same drzwi przy zachowaniu najwyższej jakości usługi, tak już zakup ubrań czy kosmetyków był jeszcze do niedawna ryzykowny. Potencjalny klient wolał nabywać te produkty w sklepach stacjonarnych. To w punktach handlowych miał możliwość przymierzenia spodni czy bluzki, wypróbowania kosmetyku. Pandemia koronawirusa znacznie przewartościowała zakupy tego rodzaju. Rządowe obostrzenia sprawiły przecież, że galerie handlowe zostały zamknięte, jedyną opcją na zakupy były e-sklepy. Dzisiaj stały się standardem i trzeba przyznać, że oferują naprawdę dogodne zakupy do domu. Warszawa, ale i inne miasta na terenie Polski dysponują oczywiście szerokim dostępem do wybranych produktów w tej tradycyjnej formie, natomiast darmowe dostawy i zwroty oraz cykliczne przeceny w sieci sprawiły, że również tego rodzaju zamówienia są coraz częściej składane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here