Jeśli chcesz spędzić ciekawie i aktywnie wyjazd i nie chcesz wydać zbyt dużo pieniędzy na urlop to warto zastanowić się nad tzw. „objazdówką” po Europie. Wycieczki objazdowe po Europie w ostatnich latach zyskują na popularności, ponieważ gwarantują nam zobaczenie wiele atrakcji turystycznych w krótkim czasie.

Poniżej przedstawiam Wam kilka interesujących i godnych polecenia miejsc.

Włochy

Turyści, którzy chcą odwiedzić Włochy w ramach wycieczki objazdowej, mają ogromny wybór ciekawych miejsc do zwiedzania. Dużym uznaniem cieszy się północna część Włoch, w której możemy zobaczyć szekspirowską Weronę, nizinną Padwę, Mediolan, który zachwyca swoją piękną architekturą a także malowniczą i romantyczną Wenecję.

Popularne są również oferty, w ramach których zobaczymy Krzywą Wieże w Pizie, Florencję oraz starożytny Rzym.

Jednym z ciekawszych rejonów Włoch jest Toskania, która słynie z licznych winnic i bardzo dobrej lokalnej kuchni.

Francja

We Francji warto zatrzymać się w Paryżu i odwiedzić najciekawsze miejsca takie jak Wieża Eiffela, Muzeum Luwr, Katedra Notre-Dame , Łuk Triumfalny (klasycystyczny pomnik w kształcie łuku, upamiętniający francuskie zwycięstwa w wojnach napoleońskich) oraz Bazylika Sacré Coeur.

Ciekawą opcją na wczasy autokarem jest zwiedzanie Doliny Loary, która słynie słynie z pięknych, odrestaurowanych budowli z różnych epok. Do najpopularniejszych obiektów należą tam monumentalny Zamek Chenonceau, renesansowy zamek w Chambord oraz wysunięty najdalej na południe Zamek Ainay-le-Vieilzamków nad Loarą.

Hiszpania

W stolicy Hiszpanii – Barcelonie możemy zobaczyć piękne budowle secesyjne, zaprojektowane przez niezrównanego Antonio Gaudi. Można tam podziwiać gotycką katedrę, Kościół Santa Maria del Mar,
Bazylikę La Mercé. W Barcelonie można również odpocząć na 9 miejskich plażach o łącznej długości 4.4 km. Warto nadmienić że plaże w Barcelonie zostały zakwalifikowane przez National Geograph jako najlepsze plaże miejskie na świecie.

Na szczególną uwagę zasługuje Katalonia, region posiadający własny język, architekturę a nawet kuchnię.

Austria

Dużą popularnością cieszą się wycieczki autokarowe do Wiednia, stolicy Austrii. W Wiedniu zwiedzanie możemy rozpocząć od objazdu staromiejskiego bulwaru, zwanego „Ringiem”, gdzie można zobaczyć część najważniejszych budynków takich jak Ratusz i Parlament, Muzeum Sztuki Naturalnej, Muzeum Historii Sztuki, Teatr Dworski i kościół Wotywny oraz Operę Wiedeńską. Poza historyczną częścią Wiednia warto udać się w pobliże zimowej rezydencję Habsburgów – Hofburg i pospacerować jej najważniejszymi dziedzińcami.

Austria to nie tylko Wiedeń ale również alpejskie miejscowości pełne ciekawych atrakcji. Oprócz malowniczych zamków mieszczących się na górskich szczytach zachwycić się możemy pięknym Dunajem wzdłuż, którego ulokowane są średniowieczne miasteczka, winnice i sady morelowe.

Czechy

W Czechach na dużą uwagę zasługuje historyczna część stolicy. Na starówce, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO można podziwiać starówce, m.in. Stary Ratusz, katedrę Najświętszej Marii Panny, przepiękny kompleks zamkowo-ogrodowy Hradczan oraz Teatr Narodowy.

Będąc w Czechach warto wybrać się też na zwiedzanie malowniczych Moraw, które znane są z pięknych zamków.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/zdrowonastawieni.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here