Problemy psychiczne towarzyszą wielu osobom. Stres, niepewna sytuacja finansowa czy kłopoty w pracy to tylko niektóre kłopoty, z jakimi mierzą się Polacy. Dowiedz się, gdzie warto szukać pomocy i kiedy warto z niej skorzystać. W tym poradniku znajdziesz szczegółowe informacje.  

Stany lękowe

To problemy, które bardzo często związane są z lękiem uogólnionym, czyli tzw. nerwicą. Do najważniejszych jego symptomów należy pesymistyczne podejście do życia i ciągłe zamartwianie się. Ponadto pojawiają się epizody związane ze wzmożonym napięciem mięśniowym, przyśpieszonym biciem serca, bólem brzucha czy kłuciem w klatce piersiowej. Czasem objawy mogą być mylone nawet z zawałem mięśnia sercowego, co potęguje strach. Chociaż stany lękowe nie stanowią zagrożenia, znacznie obniżają komfort życia. 

Osoby, które zmagają się z tym problemem, mają trudności w utrzymywaniu relacji społecznych. Ponadto często dotykają ich inne zaburzenia lękowe, takie jak fobie czy ataki paniki. Jeżeli Ty również zmagasz się z takimi objawami, zdecydowanie warto skonsultować się z psychoterapeutą lub psychologiem. Wystarczy, że skorzystasz z oferty Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych Psychomedic.online i umówisz się na wizytę. 

Uzależnienia

Z tym problemem zmagają się nawet nastolatkowie. Alkohol, narkotyki czy hazard mogą rozbijać rodziny. Niestety, często uzależnienia zauważane są w późnym stadium. Wówczas zwyczajna rozmowa z osobą uwikłaną w nałóg to za mało. Konieczne jest więc wsparcie specjalisty, który zaproponuje efektywną terapię. 

Eksperci Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych Psychomedic.online znają skuteczne metody leczenia uzależnień i pomogli już wielu podopiecznym. Po ukończeniu terapii pacjenci mogą z powodzeniem wrócić do normalnego życia, ciepłych relacji rodzinnych czy satysfakcjonującej pracy.

Zaburzenia osobowości

Kolejny problem, który należy skonsultować ze specjalistą, to zaburzenia osobowości. Mowa tu o wzorcu zachowań, który kształtuje się w dzieciństwie lub w wieku nastoletnim. Zazwyczaj można go jednak odkryć dopiero w dorosłości. Zachowanie może ulegać zmianie i uzależnione jest od sytuacji życiowych. Warto nadmienić, że zaburzenia te nie są stanem chorobowym, lecz traktowane są jako odmienność w sposobie zachowania czy charakterze. Podstawowy problem tych pacjentów to trudność dostosowania się do ról społecznych. 

Na szczęście dzisiejsza psychologia jest bardzo skuteczna, a eksperci potrafią poprawić komfort życia pacjentom, którzy zmagają się z zaburzeniami. Oczywiście nie każdemu łatwo przychodzą wizyty w cztery oczy. Właśnie dlatego Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych Psychomedic oferuje możliwość wizyty online. Z tego rozwiązania korzysta wiele osób, a tutejsi psychoterapeuci cieszą się doskonałymi opiniami. Jeżeli więc zmagasz się z zaburzeniami lub podejrzewasz ten stan u bliskich, nie czekaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here