Schorzenia dotyczące różnego rodzaju deformacji stóp są dziś bardzo powszechne. Na szczęście w CM Gamma istnieje gabinet ortopedyczny, w którym dobrze wyszkoleni specjaliści z powodzeniem zajmują się profesjonalną chirurgią stopy. Ortopedie opanowaliśmy do perfekcji, dlatego zgłaszając się do nas, pacjent ma pewność, że powierza swoje zdrowie w dobre ręce.
Czym zajmuje się ortopedia?
Mówiąc ogólnikowo, ortopedia zajmuje się schorzeniami i urazami w obrębie narządów ruchu. Pacjent powinien zgłaszać się więc do ortopedy zawsze wtedy, gdy odczuwa ból i dyskomfort w obrębie jakiejś części swojego ciała lub też odczuwa związany ze swoim ciałem niepokój i chce sprawdzić, czy występujące u niego objawy są spowodowane nieprawidłowością ortopedyczną.
Konsultacja diagnostyczna to działanie, którego podejmuje się każdy ortopeda. Warszawa to miasto pośpiechu i wielu możliwości, dlatego CM Gamma oferuje swoim pacjentom szybkie przyjęcie i kompleksową pomoc, aby każdy mógł błyskawicznie wrócić do swojego życia codziennego w pełnej sprawności i bez bólu, który niepokoił i mocno ograniczał go wcześniej.
W gabinecie ortopedycznym pacjent otrzyma pomoc w każdej sytuacji. Pierwsza wizyta powinna się odbyć u ortopedy ogólnego, który skieruje pacjenta na odpowiednie badania diagnostyczne i przeprowadzi z w nim wywiad, dzięki któremu łatwiej będzie mu określić powód niepokoju. Zwykle są to badania USG, rezonans lub tomografia, które jako badania obrazowe szybko rozjaśnią każdą sytuację.
Jeśli ból dotyczy stopy, ortopeda po pierwszej wizycie może już stwierdzić, czy dotyczy on haluksów. W takim wypadku może podjąć leczenie szybciej, w kilku wariantach.
Na czym polega usuwanie haluksów?
W sytuacji, gdy haluks jest mały i nie sprawia dużego dyskomfortu, wystarczy, aby pacjent nosił odpowiednio dopasowane obuwie oraz nakładki odciągające koślawego palucha na zewnątrz stopy. W takim celu ortopeda może zlecić założenie specjalnie do tego przeznaczonych, profesjonalnych nakładek ortopedycznych, które w wielu przypadkach wystarcza. Ograniczą one powstawanie haluksa i sprawią pacjentowi ulgę.
W sytuacji, gdy haluks ma już zbyt duże rozmiary, a palec uległ znacznej deformacji, konieczny będzie zabieg. Nie gwarantuje on, że pacjent nigdy więcej nie będzie miał haluksów, jednakże dzięki niemu opanowana zostanie skrajnie nieprzyjemna sytuacja, w której pacjent nie tylko odczuwa niezwyczajny ból, ale też nie jest w stanie nosić standardowego obuwia, które uciska go i sprawia jeszcze większy dyskomfort. Usuwanie haluksów to zabieg, którym zajmuje się chirurg ortopeda.